Friday 26 February 2021

Največji miti, zaradi katerih imajo pacienti zadržke pred zobnimi vsadki

Vsi ljudje se ne bojijo zobozdravnika, vendar mnogi tudi niso preveč navdušeni nad zobozdravstvenim pregledom. Razlog pogosto tiči v mitih in napačnemu razumevanju, kako nekatere zobozdravstvene ordinacije delujejo. Čeprav se veliko pacientov počuti sramežljivo glede manjkajočih zob ali težav z usti, jim negotovost in strah preprečujejo, da bi dobili zobozdravstveno oskrbo, ki jo potrebujejo. Zobni vsadki vam omogočijo čudovit nasmeh in uživanje hrane, ki jih brez zdravih zob morda ne bi mogli jesti.

Če vam je zobozdravnik rekel, da ste primeren kandidat za zobne vsadke, a kljub temu še niste povsem prepričani, je to morda posledica številnih zmot osamem postopku. Ne dovolite, da vas napačne informacije ustavijo predzdravimi usti in lepim nasmehom.

Zobni vsadki Ljubljana

1: Vsadki so zelo dragi

Res je. Zobni vsadki stanejo malo več kot druge oblike zdravljenja.Vendar mnogi ne vedo, da je njihova življenjska doba veliko daljša. Tudi zobni mostički, ki so zelo priljubljeni, trajajo le 7-15 let, kar pomeni, da boste za njihovo zamenjavo morali porabiti denar kar nekajkrat. Po drugi strani pa zobnih vsadkov ni treba menjati tako pogosto.

2: Postopek je zelo boleč

Da, zobni vsadki so lahko neprijetni. Toda ko gre za bolečino, bo večina pacientovpri postopku potrebovala le lokalno anestezijo in dušikov oksid. Postopek implantacije zob ni tako boleč, kot si zamišljate.

3: Zobni vsadki izgledajo nenaravno

Večina bolnikov je navadno osuplih nad tem, kako pristni so njihovi vsadki. Zobni vsadki so pravzaprav edina možnost, s katero lahko ljudi preslepite, da imate prave zobe. Ko po implantaciji prvič srečate svoje prijatelje ali druge ljudi, ne bodo opazili lažnih zob, če jim ne boste povedali.

4: Čas okrevanja je zelo dolg

Kaj je ali ni "dolgo", je stvar pogleda. Če ste živeli z ne tako lepim nasmehom ali nelagodjem zaradi nezdravih zob, 2-6 mesečno okrevanje po vsaditvi ni tako hudo. Večina pacientov meni, da je čas okrevanja tega vreden. Dodaten čas je potreben za to, da se korenina zobnega vsadka pritrditi s kostjo v dlesni in ustih.

Če iščete zobne vsadke v Ljubljani, Slovenija, se še danes dogovorite za terminpri Artidentu.Opravljamo odlično delo na področju zobozdravstva, protetike, endodontije, oralne kirurgije, implantologije, otroškega zobozdravstva itd. https://www.artident.si/narocanje/

Thursday 11 February 2021

Napotki za uživanje hrane in pijače po vsadkih All-On-4

 

Na voljo je veliko različnih zobnih vsadkov, vsadki All-On-4 pa so zagotovo eden izmed zelo učinkovitih postopkov. Morda ste že slišali za njih in želite izvedeti, po čem se vsadki All-On-4 razlikujejo od drugih. Zobni vsadek je majhen vijak, ki se vstavi v vašo čeljustno kost. Ta baza bo služila kot nadomestek za manjkajoči zob in zapolnila vrzel med zobmi.Na vijak se nato namesti lažni zob, ki povrne naravni videz vaših zob.

All-On-4 pravzaprav pomeni uporabo 4 vsadkov na vrhu 4 manjkajočih zob. V nekaterih primerih bo zobozdravnik na te točke pritrdil protezo. Cena postopka se bo bistveno razlikovala glede na število potrebnih umetnih zob in vrsto uporabljenega materiala.

Vsadki ALL-ON-4

Na vsadkih All-On-4 se običajno uporabljajo dve vrsti protez. Prva je akrilna proteza, nameščena na ogrodju iz titana. Takšna proteza lahko stane od 15.000 do 25.000 EUR. Uporabite lahko tudi bolj trpežen porcelanski zobni vsadek, ki izgleda bolj naravno.

Postopek se lahko izvede s splošno ali lokalno anestezijo. Vaš zobni kirurg bo to določil pred dejanskim postopkom, ko bodo usta pripravili na vsadek. Začeli bodo z odstranitvijo preostalih zob, ki so v slabem stanju, in nato z odstranitvijo okuženih tkiv. Sledivsaditevvijakov v vašo čeljustno kost. Ko so vsadki nameščeni, bodo očistili mesto kirurškega posega in zapečatili morebitne ureznine.

Vsadki ALL-ON-4

Napotki za uživanje hrane in pijače:

Po končanem kirurškem posegu boste morda imeli več vprašanj v zvezi z okrevanja. Kaj lahko jeste in pijete je eno izmed njih.

Prva dva tedna po postopku boste na tekoči dieti. Tekoča prehrana bo odpravila potrebo po žvečenju, s čimer razbremenite usta, čeljust in zobe. Izogibati se morate vročim ali začinjenim tekočinam. Spodaj so navedena živila, ki jih lahko zaužijete po postopku:

  • Sadni sokovi
  • Smutiji
  • Zamrznjen jogurt
  • Mlečni napitki
  • Jajčna krema
  • Sladoled
  • Pijače na osnovi jogurta
  • Zelenjavna ali kremna juha
  • Voda
  • Kokosova voda
  • Proteinski napitki
  • Napitki za nadomeščanje obrokov
  • Mleko

V drugi polovici okrevanja (po prvih dveh tednih) lahko preklopite na prehrano z mehko hrano, vključno s sirom, mehkim tofujem, pire krompirjem, mehkim kruhom, ovsenimi kosmiči itd.